WhatsApp’tan sesli ileti sevmeyenlere güzel haber

WhatsApp her geçen gün yepyeni bir bilhassa gündeme geliyor. Bu kez iOS‘ta kontrol edilen sesli mesajlar için yazıya tercüme özelliği konuşuluyor.

Beta kullanıcıları tarafınca kontrol edilen özellik hemen hemen Android‘de yok. Sadece testler başarı göstermiş olursa Android‘de de bu özelliğin olmasına kati gözüyle bakılıyor.

Peki WhatsApp ile sesli mesajı yazıya çevirme özelliği nedir?

WhatsApp’ın yepyeni özelliğiyle gelen sesli iletilar yazılı olarak görülebilecek, mesajın bölümleri içinde geçiş yapılabilecek. Meydana getirilen çeviriye öteki kullanıcı erişemeyecek.

WhatsApp bu işlemi yaparken Apple cihazlardaki ses idrak etme sistemini çalıştırıyor. Meydana getirilen çeviriler sonrası elde edilecek veriler depolanacak ve yine çevirir gereksinimi de ortadan kalkmış olacak.

WhatsApp geçtiğimiz günlerde de son görülmeyle ilgili bir özelliği gündemine almıştı. Mesajlaşma uygulaması WhatsApp, kullanıcılarının en fazlaca yakınma etmiş olduğu özellikler içinde yer edinen ‘son görülme’de değişikliğe gitmeye hazırlanıyor. WhatsApp kullanıcıları, artık ‘kara sıralama’ oluşturarak, bu kişilerden son görülme zamanını gizleyebilecek.

Güncellemeyle beraber WhatsApp kullanıcılar; ‘son görülme’ hususi durumunu 4 değişik şekilde kullanabilecek. ‘Hepimiz’, ‘Kişilerim’ ve ‘Kimse’ haricinde ‘Kişilerim hariç’ seçeneği de kullanıcılara sunulacak.

Bu ‘kara sıralama’ye eklediğiniz kişiler, son görülme saat ve tarihinizi göremeyecek. Hemen hemen bu özelliklerin bütün kullanıcılar için ne vakit devreye gireceği aleyhinde net bir informasyon bulunmuyor.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *