WhatsApp’tan yepyeni özellik geliyor! ‘Bir kez’ görüntülenecek!

WhatsApp, Haziran ayı sonlarında Android kullanıcılarına sunmuş olduğu yepyeni özelliği cuma günü de iOS kullanıcıları için yayınladı. Artık, kullanıcılar fotoğraf ve video mesajları bir kez görüntüledikten sonrasında mesajlar kaybolabilecek.

WABetaInfo’nun haberine bakılırsa uygulama, kullananların ekran görüntüsü almasını engellemeyecek. Bildiri gönderilirken “Bir Kez Görüntüle” seçilirse, içerik gönderenin sohbetinden ve alıcının sohbetinden kaybolacak. Android kullanıcıları için özellik, grup sohbetleri için de mevcut olacak.

Özelliği açıklayan mesajda, “Daha fazla gizlilik için, alıcı bir kez açtıktan sonra fotoğrafınız veya videonuz sohbetten kaybolacak. Unutmayın, insanlar her zaman ekran görüntüsü alabilir” deniliyor.

Ek olarak, alıcıların kaybolan içeriğin ekran görüntülerini alması durumunda WhatsApp’ın kullanıcıları bilgilendirmeyeceğini de bildiriyor.

Bunun sebebi, kullananların ekran görüntüsü almalarını engellemenin kusursuz bir yolunun olmadığı ve bunu iddia etmenin kullanıcılara yanlış bir güvenlik hissi sunulacağı olarak açıklıyor.

WhatsApp CEO’su Will Cathcart ve Feysbuk CEO’su Mark Zuckerberg, bu özellik üstünde çalıştıklarını onaylamışlardı.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *