WhatsApp’tan yepyeni özellik! Yalnız Android’de çalışacak!

Dünya genelinde yüzmilyonlarca kullanıcısı bulunan WhatsApp‘tan yepyeni bir güncelleme geliyor.

Flash Call adında olan bu özellik doğrulama şifresi girmeyi gereksiz hale getiriyor. Yalnız android cihazlara gelecek bu özellikten iOS kullanıcıları yararlanamayacak. WhatsApp kısa süre ilkin çoklu aygıt desteğini duyurmuştu. Flash Call adındaki bu özellik geçişi kolaylaştıracak. 

Ani aramayla, WhatsApp size bildiri atmak yerine hızlıca davet bırakacak. Sistem arama kayıtlarınızı incelediğinde telefonunuzda WhatsApp’tan gelen aramayı görürse doğrulama gerçekleşecek.

WhatsApp CEO’su Will Cathcart, Whatsapp sızıntılarıyla malum WA-BetaInfo’ya mühim açıklamalar yapmış oldu.

CEO Cathcart, tek bir hesabın dört ayrı cihazda kullanılabileceğini söylemiş oldu. Şu demek oluyor ki WhatsApp‘ı kullandığınız telefon internete bağlı eğer olmazsa dahi öteki cihazlardan iletişime devam edebileceksiniz.

Bu özellik WhatsApp‘ın rakibi Telegram‘da bulunuyor. Sadece Telegram ise WhatsApp benzer biçimde uçtan uca şifreleme sunmuyor.

WhatsApp, iPad‘lerde kullanılamıyor. Cathcart firmanın bir iPad uygulaması üstünde de çalıştığını aktardı.  Değişik aygıt desteği de düşünüldüğünde WhatsApp hesabınızı ayrı bir telefon numarasına gerek kalmadan hem telefon hem tablet hem masaüstünde kullanabileceksiniz.

Apple cihazlarıyla Android cihazları içinde geçiş meydana getiren kullanıcılar mesajlarını aktarmakta güçlük yaşıyordu.  Şirket yepyeni güncellemeyle bu probleminin önüne geçecek. Sızan görüntüye bakılırsa bundan sonrasında kullanıcılar güvenli olmayan üçüncü parti uygulamalara gereksinim duymayacak.

Özellik şu anda geliştirme aşamasında. Ne vakit yayımlanacağına dair bir tarih bulunmuyor.

Web güncellemesi

Feysbuk tarafınca satın alınan WhatsApp‘ın tarayıcı versiyonunu kullanmak için telefonunuzun internete bağlı olması gerekiyordu. Eğer telefonunuz kapanırsa ya da interneti kesilirse WhatsApp Web iletişiminiz de sonlanmış oluyordu. Şirket yepyeni yapacağı güncellemeyle bu uygulamayı sonlandıracak. Hemen hemen kontrol aşamasında olan bilhassa bundan sonrasında telefonunuzda web olmasa bile WhatsApp iletişimine devam edebileceksiniz.

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp sesli iletişimde de yepyeni bir adım atıyor.

WABetaInfo’da yer edinen bilgilere sesli mesajlar için değişik oynatma hızları geliyor. Sızdırılan göresellere bakılırsa kullancılar isteğe bağlı olarak sesli mesajları 1.0, 1.5 ve 2.0 hızlarında oynatabilecek. Söz mevzusu özelliğin yakında Android ve iOS‘un beta sürümlerine geleceği bildirildi.

Geçtiğimiz günlerde WhatsApp masaüstü uygulaması için sesli ve görüntülü arama desteği vermeye başladığını duyurmuştu.

Whatsapp mesajları 24 saat sonrasında silinecek

WhatsApp platformu için kendi kendini imha edecek fotoğraflar hususi durumunun kontrol edilmekte olduğu haberi basına sızdırılmıştı. Ortaya çıkan bilgilere bakılırsa uygulamada fotoğraf paylaşırken ekranda yepyeni bir buton ile karşılaşılacağız.

Bu özellik hem kişisel hem de grup sohbetleri için geçerli olacak. 24 saatin arkasından yok olan WhatsApp mesajları özelliğiyle karşılaştık.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *