Yalan Rüzgarı’nın yıldızı Jerry Douglas, yaşamını yitirdi

Türkiye‘de Yalan Rüzgarı adıyla gösterilen “The Young and the Restless” adlı pembe dizide John Abbott karakterini canlandıran Jerry Douglasi, 88 yaşlarında yaşamını yitirdi.

CBS’ten meydana getirilen açıklamada Meşhur oyuncunun yaşamını kaybetmiş olduğu doğrulandı.

John Abbott karakteri ile katılmıştı

Haber Global’in derlediği bilgilere gore Jerry Douglas, Mart 1982’de Yalan Rüzgarı dizisine Jabot Cosmetics’in varlıklı sahibi olan John Abbott karakteri olarak katılmıştı. Jack, Ashley ve Traci’nin yetişkinliğe geçiş döneminde onlara sahiplenen bekar baba rolündeydi.

Dizide 2006 yılına kadar ana karakterler içinde yer edinen John Abbott karakteri, o yıl yaşam desteğinin kesilmesiyle dizide öldürülmüştü.

Jerry Douglas kimdir?

12 Kasım 1932’de doğan Jerry Douglas‘ın aslolan adı Jerry Rubenstein‘dı. Brandeis Üniversitesi‘nde oyunculuk eğitim aldı, ek olarak üniversitenin futbol takımında oynadı.

Birçok klasik TV dizisinde boy gösterdi. Bunların içinde The Rockford Files, Police Story, The Streets of San Francisco, Mannix, Barnaby Jones ve Mission Impossible sayılabilir.

Douglas’ın oynadığı filmler içinde ise Oliver Stone’un JFK’i, Avalanche, Mommie Dearest sayılabilir. Melrose Place, Cold Case, Arrested Development şeklinde dizilerde de konuk oyuncu olarak yer aldı.

Sesi de fazlaca güzel olan Meşhur oyuncu, 2007 senesinde “The Best is Yet To Come” adlı bir caz albümü de çıkardı. Kym ile evli olan Jerry Douglas’un 2 oğlu ve 1 kızı bulunuyordu.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *