Yargıcı Bülent Yavuz yaşamını yitirdi

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Merkez Yargıcı Kurulu (MHK) eski başkanı, FIFA kokartlı eski yargıcı Bülent Yavuz, yaşamını yitirdi. 71 yaşlarında hayata gözlerini yuman Bülent Yavuz için bugün ve yarın oynanacak maçlarda saygı duruşunda bulunulacağı açıklandı.

Bülent Yavuz, 8 sürem süresince vazife almış olduğu Süper Lig’de 83 maç yönetmişti. Bülent Yavuz, spor yazarlığı ve tv yorumculuğu da yapmaktaydı.

TFF’nin resmi web sitesinde Bülent Yavuz için başsağlığı mesajı gösterildi. Mesajda şu ifadelere yer verildi:

“Merkez Yargıcı Kurulu eski Başkanı ve FIFA kokartlı eski hakemimiz Bülent Yavuz‘un vefat ettiğini derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz.

Uzun seneler Süper Lig‘de maç yöneten Bülent Yavuz, FIFA kokartı taşıdı ve internasyonal maçlarda ülkemizi temsil etti. Merkez Yargıcı Kurulu başkanlığı görevinde bulunan Yavuz, Federasyonumuza MHK danışmanı olarak da fazlaca mühim hizmetlerde bulunmuş oldu.

Bülent Yavuz anısına 20 ve 21 Mart tarihlerinde oynanacak bütün ustalaşmış müsabakalar öncesinde 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulacak.

Merhum Bülent Yavuz’a Tanrı’tan rahmet; ailesi, yakınları, sevenleri, yargıcı ve spor camiasına başsağlığı diliyoruz.”

Beş yıl MHK Başkanlığı yapmış oldu

T.C. Silahlı Kuvvetler Komutanlığı’ndan kıdemli albay olarak emekli olan Bülent Yavuz, 1980 senesinde hakemliğe başladı. 1990 senesinde FIFA kokartını aldı. 1995 senesinde yaş haddi sebebiyle hakemliği bıraktı.

1997 senesinde Merkez Yargıcı Kurulu Eğitim Başkanlığı’na seçildi. 1995 senesinde Merkez Yargıcı Kurulu Eğitim Başkanlığı’na ek olarak genel sekreterliğini yapmış oldu. 2000 ve 2005 yılları aralığında Merkez Yargıcı Kurulu Başkanlığı görevini yapmış oldu.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *