Yargıcı Fırat Aydınus’un korona virüsü testi pozitif çıktı

Süper Lig’in 32. haftasında oynanacak HataysporGalatasaray maçına atanan yargıcı Fırat Aydınus’un corona virüsü testinin pozitif çıktı.

3 Nisan Cumartesi günü saat 19:00’da oynanacak savaşım öncesi Aydınus’tan gelen haber büyük şaşkınlık yarattı.

Şampiyonluk yolunda eleştiri haftalara girdiğimiz bu zamanda Merkez Yargıcı Kurulu’nun yapmış olduğu iki atama oldukça dikkat çekiciydi. Halil Ümit Meler üst üste iki fikstürde Beşiktaş’ın maçına verilirken Fırat Aydınus da 2018’den sonrasında ilk kez bir Galatasaray mücadelesinde görevlendirilmişti.

2 yıl 5 ay sonrasında vazife alacaktı

833 gün sonrasında Galatasaray maçına atanan Fırat Aydınus’un rutin olarak meydana gelen corona virüsü testinin pozitif çıkması sonrası MHK’nın maça yepyeni bir atama yapması planlanıyor. Fırat Aydınus’un yerine atanacak hakemin corona virüsü testine gireceği ve negatif netice vermesi halinde resmen açıklanacağı öğrenildi.

Fırat Aydınus, 2 Kasım 2018’deki Fenerbahçe derbisinin peşinden ilk kez bir Galatasaray maçına verilmişti. 2-2’lik eşitlikle biten derbinin sonlarında üç kırmızı kart çıkmıştı.

Terim maçın peşinden Aydınus’a tepki göstermiş ve “Oyunu Fırat’a (Aydınus) kadar ve Fırat’tan sonra diye ikiye ayırabiliriz. Harika oynayan bir Galatasaray vardı. Hoşuna gitmedi Fırat’ın. O devamlı maçın önüne geçmek ister. Maçın iyi ve centilmence devam etmesi büyük ihtimalle hoşuna gitmemiştir” demişti.

Fatih Terim’e 10 maç ceza gelmişti

Fatih Terim ile yargıcı Fırat Aydınus içinde derbi esnasında ve sonrasında tartışmalar yaşanmıştı. Fırat Aydınus, Fatih Terim’in sözleriyle ilgili bir rapor yazmış ve ondan sonra Terim 10 maç ceza almıştı.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *