Yasak Elma’da yepyeni dönem! Nesrin Cavadzade ‘tedbiri’: 750 bin TL ceza

Geçtiğimiz sürem Fox Tv‘nin reyting rekortmeni fenomen dizisi Yasak Elma‘ya veda eden Nesrin Cavadzade‘nin sürem sonunda seti terk edip geri dönmemesi üstüne yapım şirketi oyuncu sözleşmelerine cezai koşul içeren yepyeni madde ekledi.

TRT Haber’de yer edinen haberine bakılırsa, diziye geçen sürem veda eden Nesrin Cavadzade‘nin arkasından sözleşmeye hususi madde eklendiği ortaya çıktı.

Cenaze sahnesi eklendi

Cavadzade yaşanmış olan gerginlik sonrası işini bitirmeden seti terk etmiş, arkasından da hekim raporu alıp telefonlarını açmamıştı. Yapımcının telefonunu da açmayan oyuncuya stoksuz çekilen dizinin bölümünün tamamlanmasını riske etmiş olduğu için meydana getirilen hikâye değişikliğiyle cenaze sahnesi yazılmıştı. Yaşanmış olan bu vaka sonrası oyuncu sözleşmelerine ayrı bir madde daha eklendi.


Tutanak altına alınacak

Buna bakılırsa oyuncu set programı doğrultusunda tam teşekküllü bir devlet hastanesinden alınmış hekim raporuyla kanıtlanabilir hastalık, ana yada babasının, eşinin, kardeşinin, çocuğunun vefatı ve adli makamlardan icabet etmesi mecburi davet ve davetler haricinde bir sebeple o günkü görevi bitmeden seti terk etmesi halinde bu durum, yönetmen, destek yönetmen, prodüksiyon amiri ve uygulayıcı yapımcı tarafınca tutanak altına alınacak.

750 bin TL’lik kaide

Öyleyse oyuncu, seti terk etmiş olduğu gün başına 10 bölüm tutarı kadar cezai şartı yapımcıya ödemekle görevli. Ek olarak oyuncu işine zarar verecek bütün sözleşme yükümlülükleri ihlallerinde de toplam 750 bin TL cezai şartı ödemek zorunda.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *