Yaşar Tüm ortaklık Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Selim Yaşar yaşamını yitirdi

Yaşar Tüm ortaklık Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Selim Yaşar yaşamını yitirdi.

Holdingden meydana getirilen açıklamada Yaşar’ın “ani gelişen rahatsızlık sebebiyle 2 Eylül 2021 Perşembe günü sabaha karşı vefat ettiği” açıklandı.

Cenazeye ilişkin bilgilerin kamuoyuyla ek olarak paylaşılacağı aktarıldı. Yaşar’ın ölüm sebebinin Covid19 olduğu belirtiliyor.

Yaşar Tüm ortaklık, Pınar Süt, Pınar Su şeklinde markalarla beraber 21 şirketi bünyesinde barındırıyor.

Mustafa Selim Yaşar kimdir?

1956 İzmir doğumlu olan Selim Yaşar; 1976 senesinde Paris-Academi Arqueille Sorbonne, 1980 senesinde NYU Üniversitesi ve 1981 New York-Pace Üniversitesi İşletme-Finans bölümünden mezun oldu ve iş hayatına 1981 senesinde Yaşar Dış Tecim A.Ş.’de başladı.

1988-1996 yılları aralığında Yaşar Tüm ortaklık A.Ş.’de yönetim pozisyonunda çeşitli görevler üstüne alan Yaşar, EBSO Yönetim Kurulu Üyeliği, Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Meclis Başkanlığı görevlerinde bulunmuş oldu, ek olarak kurucu üyesi olduğu ESİAD’da da dört yıl süre ile Başkan Vekilliği görevini üstlendi.

2004-2009 yılları aralığında İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekilliği ve Karşıyaka Belediyesi Meclis Üyeliği görevlerinde bulunan Sayın Selim Yaşar , İzmir Teknopark A.Ş., BDS İş Geliştirme Ltd. Şti. ve Yüzey İnşaat Taahhüt A.Ş. şirketlerinin Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yapmış oldu.

2015 yılından bu yana Yaşar Tüm ortaklık Yönetim Kurulu Başkanı görevini sürdüren Mustafa Selim Yaşar ek olarak, Yaşar Topluluğu iştiraklerinde yönetim kurulu başkanı, başkan vekili ve yönetim kurulu üyesi olarak vazife yapmış oldu.

Selim Yaşar, Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı Hususi Uygulama Merkezi ve İş Uygulama Merkezi Aile Birliği Başkanlığı’nın yanı sıra birçok sivil cemiyet örgütünde etken olarak vazife aldı.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *