Yaz sezonunda evlerde uygulanabilecek dekorasyon fikirleri

İlkbaharın son günleri yaşanıyor olsa da, haiz olduğu enerji ve etkiyi uygulanacak dekorasyonla yaz sezonunda da ev içinde tutmak mümkün oluyor. Peki bahar dekorasyonu için evlerde hangi detaylar uygulanabilir? Evlerinizde bahar enerjisini yansıtmanızı sağlayacak dekorasyon fikirlerinin bilgileri haberimizde.

Evlerde bahar dekorasyonunu uygulamak, doğru renk, desen ve tasarımları kullanmakla mümkündür. Böylelikle ev içinde hem bahar enerjisi yayılabilir hem de minimal ve mütevazi bir alan oluşturulabilir. Bahar dekorasyonu yalnızca salonlarda değil, evin öteki bölümleri için de kullanılabilir. Yapılması ihtiyaç duyulan ilk adım baharın renklerini ev dekorasyonuna uygulamak olmalıdır. Duvar, perde, nevresim takımları, minder ve koltuk örtüleri benzer biçimde pek fazlaca parçada, baharı temsil eden renk ve desenler yer almalıdır. Turuncu, sarı, mavi ve yeşil en doğru renk seçimi olacaktır. Desen konusundaysa dal, yaprak ve çiçek tasarımları tercih edilebilir. Bu tasarımlar yardımıyla, daha etkisiz renkte olan mobilyalar da canlandırılmış olunur. 

Bu sezonun trend desenleri içinde floral desenler yer ediniyor. Floral desenler, bilhassa klasik mobilyalarla şık bir uyum sağlıyor. Zira bu birleşimden nostaljik bir hava oluşuyor. Daha çağdaş yada minimalist parçalarla birleştirildiğinde ise eklektik dekorasyon oluşturulmuş oluyor.

Yatak odası dekorasyonunda farklılıklara yönelinebilir. Kış süresince yataklar, pencere önlerinden uzak kalır. Sadece bahar ve yaz ayları için yatakların konumu tam olarak pencere önleri olur. Pencere kullanımı geceleri de mümkün olacağı için, dinlenme alanları güneşi kolaylıkla görebilir. Ve bu da insan vücudu için verimlidir. 

Duvar renklerinde de daha canlı tonların tercih edilmesi gerekir. Pastel ve soft renklerden uzak durulmalıdır. Tıpkı koltuk, nevresim kumaşlarında ve minder yüzlerinde olduğu benzer biçimde duvarlarda da doğayı temsil eden desenler kullanılabilir. Bunun için canlı duvar kağıtları tercih edilebilir.

Banyo dekorasyonunda, 1990’ların modasına yönelinebilir. Duvar taşları üstünde çiçek desenleri kullanımı, bahar dekorasyonunda 2020 sezonu için oldukça şık duracaktır. Bunun haricinde organik taş desenli çanak lavabolar ile canlı renklerde havlular ile de dekorasyon tamamlanabilir.

Mutfağınız dekorasyonunda ise dolaplara yönelinmelidir. Dolaplar için renk olarak ekru, bej, krem ve beyaz tonları ideal olacaktır. Mutfak pencereleri önüne renkli plastik kaplar içine yerleştirilmiş çiçekler doldurularak, organik bir ortam oluşturulabilir.

2020 senesinde modada olmasıyla birlikte dekorasyonda da trend renk klasik mavi olarak belirlendi. Klasik maviyi bahar dekorasyonunda kullanırken, beyaz ile uyumundan yararlanılabilir. 

Daha organik bir ev ortamı oluşturmak için ahşap dekorasyonundan yararlanılabilir. Naturel ahşaptan meydana getirilen yiyecek masaları, koltuk modelleri, ince kilim ve hasır modelleri istenilen doğallığın oluşmasını sağlar.

Gundemtube.com haber platformu ile güncel ve yeniliklerden haberdar ol! Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *