Yepyeni Şafak yazarı: AK Parti’de ‘dava’ olgusunun eski ve yepyeni kadrolar tarafınca tartışılması gerek

Yepyeni Şafak yazarı Hasan Öztürk, Beştepe’deki 30 Ağustos resepsiyonunda eski ve yepyeni bakanlar, milletvekilleri ve bürokratlarla görüştüğünü belirterek, “Hem kabinede hem partide değişim beklentisi yüksek” dedi.  Öztürk, ‘dava’ olgusununda AKP’nin içindeki yepyeni ve eski kadroların tartışması icap ettiğini savundu. 

Öztürk yazısında, “Ancak iş Ak Parti’deki değişim meselesine gelince durum biraz farklı. Kime kulak kabarttımsa, ‘Bu iş böyle devam etmez’ demeye gelen cümleler kuruyor. Herkesin gözü kulağı Cumhurbaşkanı Erdoğan’da. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sonbaharın hemen başında atacağı adımlar merakla bekleniyor. Hem kabinede hem partide değişim beklentisi yüksek” ifadesini kullandı.
Öztürk yazısının ilgili kısmında şunları söylemiş oldu:

“Ne var ki çok önemli eski bir bakanın söylediği şu cümle de hiç yabana atılır türden değil:
‘Ak Parti’nin değişiminden maksat kökü olmayan, geçmişi olmayan kadroların iş başına gelmesiyse bu, ne parti için ne memleket için hayırlı olur!’ Anladığım kadarıyla, ‘dava’ denilen olgunun Ak Parti’nin eski ve yeni kadroları açısından tartışılmaya ihtiyacı var. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘dava adamlığına’ yaptığı vurguyu ve ‘birlik olma’ fikriyatını öne çıkardığı konuşmaları Ak Partililerin tekrar tekrar dinlemesi gerek.”

Yazının devamı içinHaber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *