Yeşim Salkım ve Bade Derinöz düeti ‘Niye Yaşam?’ dinleyici ile buluştu

Sanat hayatına “Son Sigara”, “Ben Yoldan Gönüllü Çıktım”, “Hiç Keyfim Yok”, “Deli Mavi”, “Yeniden Başlasın” ve “Günlerim Soluyor” şeklinde birçok hit sığdıran Yeşim Salkım, oldukca yönlü bir sanatçı olarak oyunculuk kariyeriyle de büyük beğeni topladı.

“Eşkıya”da başrol karakteri “Emel”e yaşam veren sanatçı, 2001 senesinde gösterilen “Şarkıcı” filmiyle “Altın Portakal En İyi Kadın Oyuncu” ödülünü aldı. “Casablanca” ve “Bizim Şarkımız” müzikalinde yer aldı. Müzik kariyeri süresince 30’a yakın albüm ve single yayınlamış olan sanatçı son olarak 2020 senesinde gösterilen “Katil Uşak” teklisini sevenleri ile buluşturdu.

Bade Derinöz, 2018 senesinde Hakan Muafız’ın sound tracklerinden “Sen Gibi Aşk” ve “En İyi Düet” branşında 6 ödül alan Sinan Güleryüz ve Özge Özder’in düeti “Senle Ben”i kaleme aldı. 2019 senesinde Demet Akalın ve Haktan düeti olan “Yekten”in söz ve bestesini yazan müzisyen; 2020 senesinde sözü Bade Derinöz’ün kendisine ve müziği Emsalsiz ile ortak emek vermesi olan “Mahzen” teklisi “2020 Yılı Radyo Tv Şampiyonu” oldu. Aynı yıl, sözü ve müziği; Hande Ünsal ve Bade Derinöz’e ilişkin olan Pınar Soykan’ın seslendirdiği “İkimiz Adına”; 2020 yılı Telifmetre verilerine nazaran radyolarda en oldukca çalan şarkılardan oldu. Üretici kimliğinin yanı sıra geçen seneler içinde “Dengi Dengine” ve “Sen Bilirsin” eserlerini dinleyici ile buluşturdu.

İki kuvvetli hanım sesin düeti olan bu emek verme, alışılmışın haricinde iki kadının ortak çalışmasının ne kadar etkili olabileceğinin bir göstergesi. “Niye Hayat?” bayanların birliğinden doğan gücü, dinleyiciye en yalın haliyle aktarıyor. Doğukan Aydın’ın aranjörlüğünde hazırlanan tekli “Niye Hayat?”ın klibinin yönetmenliğini ise Mustafa Gümüş üstlendi.

Yeşim Salkım ve Bade Derinöz’ün ortak emek vermesi “Niye Yaşam?, GNL etiketiyle bütün dijital platformlarda yerini aldı.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *