Yıkım Tellalı Onur Akay’ın acı günü

Sanat camiasından duyurduğu ölüm ve hastalık haberleri sebebi ile Magazin topluluğunda “Felaket Tellalı” lakabı ile ünlenen ses sanatçısı ve yazar Onur Akay, kendisini büyüten oldukca sevilmiş olduğu babaannesini kaybederek büyük bir acı yaşadı.

100 yaşına yakın babaannesi Melahat Akay’ın, geçtiğimiz günlerde evde banyoda düşmüş olduğu ve hastaneye kaldırıldığı öğrenildi. Sadece hastanede geçirdiği kalp krizi sebebi ile ameliyata alınamayarak yoğun bakıma kaldırılan babaannesinin, bugün Ankara’da vefat etmiş olduğu öğrenildi.  

Onur Akay’a Instagram’da sanat camiasından başsağlığı mesajları geldi. Meşhur sanatçı Hakan Aysev, “Başınız sağolsun Onur Bey” yazarak acısına ortak oldu.

Yaşamış olduğu acıyı Instagram adresinden duyuran Onur Akay ise babaannesine şu sözlerle veda etti:

“Acımız çok büyük… O ikinci annemdi… Küçüklüğümde bana bakan, bende çok büyük emeği olan canım babaannem Melahat Akay’ı, maalesef bugün kaybettik. 2018 yılında kaybettiğimiz canım babam Vedat Akay için gözyaşları dinmemişti ve bugün ilk göz ağrısı oğluna kavuştu. Her yaz yazlığımıza gelirdi ve beraber olurduk. 100 yaşına yakın olmasına rağmen bu yaz da yanımıza gelmiş ve bize mantı bile açmıştı. O benim Süper babaannemdi. Torunun olduğum, seninle zaman geçirebildiğim, enfes yemeklerini yiyebildiğim ve daha bir dolu şey için hayata teşekkür ederim. Nur içinde yat, babama çok selam söyle pamuk babaannem.”

Meşhur sanatçı Onur Akay, 2018 senesinde ise ressam babası Vedat Akay’ı akciğer kanseri sebebi ile kaybetmişti.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *