Yıldız oyuncu Sergio Agüero futbolu bıraktı

İspanya’nın Barcelona takımında forma giyen ve geçtiğimiz ekim ayında kalp rahatsızlığı geçiren Arjantinli forvet oyuncusu “Kun” lakaplı Sergio Agüero, ustalaşmış futbolculuk kariyerini sonlandırdı. Nou Camp Stadı’nda düzenlenen basın toplantısında oldukça duygusal anlamış olur yaşayan ve gözyaşlarına hakim olamayan Agüero, “Profesyonel futbol yaşantımı bırakma kararı aldım. Çok zor bir dönem ama gerekliydi. Önemli olan sağlık” dedi.

La Liga’da ekim ayı sonundaki Alaves maçında yaşamış olduğu sıhhat sorunundan sonrasında doktorların kendisi için en iyisinin futbolu bırakmak bulunduğunu söylediğini özetleyen Arjantinli futbolcu, “Futbola döneceğime dair çok az da olsa bir umut vardı ama olmadı. Yaklaşık 10 gün önce bu kararı aldım. Şu anda iyi doktorlara emanetim” şeklinde konuştu.

‘Başım dik ayrılıyorum’

“En azından bunun önceden değil şimdi olduğuna şükrediyorum” diyen Agüero, ilk topa dokunduğu 5 yaşından beri futbol oynamak istediğini sadece Avrupa’ya kadar ulaşacağını asla hayal etmediğini söylemiş oldu. Oynadığı bütün kulüplere, Arjantin Ulusal Ekibi’na, ekip arkadaşlarına ve ailesine teşekkür eden Agüero, “Oynadığım takımların kazanmasına yardım etmek için en iyisini yaptığıma inanıyorum. Başım dik ayrılıyorum. Futbolda yaşadığım güzel anlar her zaman benimle kalacak” ifadelerini kullandı.

Barcelona Kulübü Başkanı Joan Laporta da, “Dünya çapında tanınmış, golcü bir futbolcu oldun. Bundan sonraki yeni döneminde de çok başarılı işler yapacağına eminim” dedi.

Guardiola da törene katıldı

Agüero’nun futbola veda etmiş olduğu basın toplantısına, Barcelona’daki ekip arkadaşlarının yanı sıra aralarında Manchester City Teknik Direktörü Josep Guardiola’nın da olduğu geçmişte forma giydirilmiş olduğu Atletico Madrid, Manchester City kulüplerinden ve Arjantin Ulusal Ekibi’ndan da üst düzey temsilciler katıldı.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *