Yönetmen Babak Khorramdin ailesi tarafınca öldürüldü

Beyazperde dünyası İranlı yönetmen Babak Khorramdin’in ölüm haberiyle sarsıldı.

47 yaşındaki Khorramdin, uzun seneler yaşamış olduğu İngiltere’den ülkesine döndükten sonrasında, deneyimlerini ve çalışmalarını mahalli sanatçılara aktarıyordu. Ailesiyle içinde problemler olduğu öğrenilen Khorramdin adam öldürmeye kurban gitti.

Daily Yıldız’ın haberine nazaran oğullarının evlenmemesinden hastalık duyan Khorramdin’in anne ve babası Meşhur yönetmeni katletti.

Khorramdin’in cesedi başkent Tahran’ın Ekbatan bölgesinde bir çöpte bulunmuş oldu.

Polisin verdiği ilk bilgilere nazaran Khorramdin’in vücudu parçalara ayrıldıktan sonrasında valizin içine konulmuştu.

Vaka sonrası tutuklanan Khorramdin’in babası verdiği ilk ifadede suçunu itiraf ederek, “Aramızdaki sorunlar nedeniyle onu ilaç vererek bayılttım. Daha sonra bıçaklayarak öldürdüm. Vücudunu parçaladıktan sonra eşimle birlikte en yakın çöpe attım” dedi.

‘Sessiz kalmamak gerekiyor’

Khorramdin’in ölümünün, 20 yaşındaki Ali Fazeli Monfared’in eşcinsel olduğu sebebi öne sürülerek adam kardeşi tarafınca katledilmesinden kısa süre gerçekleşmesi büyük yankı uyandırdı.

Iran International TV’de Ortadoğu analisti olarak vazife meydana getiren Jason Brodsky, “Babak Khorramdin’in korkunç ölümü, İran’daki aile içi şiddetin yalnızca son örneklerinden biri. Ali Fazeli Monfared ve Romina Ashfrafi kısa süre önce katledildi. Uluslararası toplumun bu konuda sessiz kalmaması gerekiyor” yorumunda bulunmuş oldu.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *