Yönetmen Joe Wright, yepyeni filmini Galaxy S21 Ultra’yı kullanarak çekti 

Samsung Electronics, bütün kullanıcıları Galaxy cihazlarıyla yaratıcılıklarını ortaya koymaya teşvik etmek amacıyla, dünyanın en Meşhur yönetmenleri ile iş birliği yapıyor. Bu iş birlikleri kapsamında “Filmed #withGalaxy” adı ile dünyanın en iyi yönetmenlerinin filmleri yer almış olduğu içerik serisi yayınlanıyor. 

Samsung serinin ilk filmi için ise “Aşk ve Gurur” ve “Kefaret” filmleriyle malum dünyaca Meşhur yönetmen Joe Wright ile iş birliğine imza attı. Aşkın ardında, kendi istekleri için kurallara karşı gelen bir prensesin hikâyesinin anlatıldığı Princess & Peppernose müzikal filmimizde kuklalar ve canlı koreografi kullanılarak, bütün görüntüler Galaxy S21 Ultra 5G akıllı telefonla çekildi. Princess & Peppernose filminin yapım sürecinde Wright ve ekibi, Galaxy S21 Ultra’nın 13 mm’lik Ultra Geniş merceği yardımıyla her sahnede görüntünün tamamını çerçeveye sığdırmayı başardı.

Wright, çekimlerle ilgili yapmış olduğu açıklamada “Annem ve babam, İngiltere’de tamamen kukla gösterileri yapan ilk tiyatronun kurucusu ve işletmecisiydi. Ben de kendi köklerimi hatırlamak için bunun mükemmel bir fırsat olduğunu düşündüm. Bu süreçte beni en çok şaşırtan ise karakterler ve hikâyeyle çalışabilmenin son derece hızlı ve kolay olmasıydı. Kamera her an hazır bulunuyordu ve tek yaptığımız çerçeveyi yakalayıp kayda almak oldu.” dedi.

Görüntü yönetmeniyse şunları söylemiş oldu:

“Daha önce hiç yapmamıştık ancak bu defa geniş merceği tercih ettik. Geniş açı planlar için kullandığımız mercekle yakın çekim yaptığımızda, tıpkı Super8 kullandığımız zamanlardaki gibi kendine has, hayaletimsi, halüsinasyona yakın nitelikte bir görünüm ve hissiyat yakalamayı başardık.”

“Filmed #withGalaxy” dünyanın değişik yerlerinden birçok hikâyeye yer verecek

Wright’ın filminden sonrasında Samsung “Filmed #withGalaxy” kapsamında dünyanın değişik yerlerinden sevilen yönetmenlerin hikâyelerine yer vermeye devam edecek. Bunlardan biri de “Love Will Tear Us Apart” ve My Huckleberry Friends filmleriyle tanınan Çin’in gelecek vaat eden kabiliyetlerinden Sha Mo olacak. Sha Mo, bir köy okulundaki çocuklar içinde yaşanmış olan çatışmaları şiirsel bir bakış açısıyla anlattığı yepyeni filmi Kids of Paradise’ı çekmek için Samsung’un Galaxy S21 Ultra 5G’nin kamerasını kullandı. Sha Mo çekimlerde Galaxy S21 Ultra’nın Yönetmen Bakışı hususi durumunu kullanarak, sezgisel ve ustalaşmış düzeyde bir çekim deneyimi elde etmek için üç değişik planı tek çerçevede kayda aldı.

Sha Mo, açıklamasında şunları söylemiş oldu:

“Samsung ile çalışırken kendilerini bir hikâyeyle ifade etmek isteyen herkesin hâlihazırda ekipmanı olduğunu fark ettim. Galaxy S21 Ultra sayesinde, daha büyük bir kamerayla alamayacağım açıları ve hareketleri görüntülemeyi başardım. Çekime başladığımda hikâyeyi ve karakterleri keşfetmeye kendimi kaptırınca, bir mobil cihazla çekim yaptığımı neredeyse unuttum ve aklıma durmadan yeni fikirler gelmeye devam etti.”

Samsung Electronics Mobil İletişim Pazarlama Birimi Başkanı Stephanie Choi ise, mevzuyla ilgili olarak şunları söylemiş oldu:

“Sinema en güçlü hikâye anlatım araçlarından ve izleyicilerle duygusal bir bağ kurmanın en iyi yollarından biri. Bu içerik serisiyle biz de izleyicilere muhteşem filmler çekmek için pahalı stüdyo ekipmanlarına veya yüksek bütçelere ihtiyaçları olmadığını göstermek istiyoruz. Yalnızca biraz yaratıcılık ve ceplerindeki Galaxy akıllı telefonla bunu herkes başarabilir.”

Princess & Peppernose ve Kids of Paradise, ekim ayında Internasyonal Busan Film Festivali’nde (BIFF) görücüye çıkacak.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *