YouTuber Faruk Polat, TikTok’ta gösterim yapanlara ağır sözler söyledi! ‘Canlı yayında dilencilik yapıyorlar’

Sokak röportajları ve kendine özgü seçimi ile seyirciye kendini sevdiren YouTuber Faruk Polat, Haberler.com stüdyosunda Dicle Doğan’ın konuğu oldu. Toplumsal medyada samimiyetinden sebebiyle izlendiğini ve kendine özgü bir kitlesinin bulunduğunu söyleyen Polat, TikTok fenomenleri aleyhinde da konuştu.

“TikTok’ta dilencilik yapıyorlar”

“Üretken biri olduğunu söyleyebilir misin?” sorusu üstüne konuşan Polat, “Amacımız biraz nostalji yaşatabilmek. Tüketim artık çok kolay hale geldi. Tabi ki platformları eleştirecek değilim sonuçta biz de oradan ekmek yiyoruz. TikTok‘ta farklı edit teknikleri var. Kendini pazarlama yöntemleri haricinde dilencilik yapanlar var. İnanılır gibi değil. Canlı yayın açıp ‘para para para’ diyorlar. Sokakta eli ayağı tutan insanlara git çalış diyenler de bizdik. Bunu sosyal medyaya dökmüşler. Hayretler içindeyim. Bu insanlar para kazanıyorlar. Bu bana çok saçma geliyor. Bunun nesi mantıklı olabilir? Bunlardan her zaman uzak durduk. Ne muziplikle ne de ciddiyette çizgimizin dışına çıkmadık” dedi.

“Bizi izleyenler bağrına bastı”

Sokak röportajları yaparken oldukca güzel tepkiler aldığını söyleyen Faruk Polat, “İnsanlarımız bizi severek izliyor. Türkiye’nin dünyanın her yerine gitmek istiyorum. Bizi izleyen insanlar bağrına bastı. Aklı selim bir kitleye sahibiz. Daha çocukların kalbini fethedemedik. O da bizim eksiğimiz ama çalışmalar yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

Toplumsal medyanın tehlikeli bir yere doğru gittiğini belirten fenomen, evlatları da dikkatli olmaları mevzusunda uyardı.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *