Yüzden iyi mi kilo alınır? Etkili yüz egzersizleri ve kilo aldıran bitkisel çözümler

Dolgulu ve sıhhatli görünen yanaklara haiz olmak istiyorsanız evinizde uygulayabileceğiniz organik formülleri sizler için derledik. Yüz bölgesinde kilo iyi mi alınır? Yüzden kilo aldıran egzersiz hareketleri neler? Dolgun yüz için egzersizler hangileri? Şişman yanağa iyi mi haiz olunur? Yanaklarınızın al al olmasını sağlayarak tombik görünmesi için uygulayabileceğiniz yöntemler…

Fizyolojik olarak bakmış olduğunuzda vücut hatlarınızı genel itibariyle beğeniyor fakat iş yüz kısmına vardığında yüzünüzü birazcık daha ön plana çıkmasını sağlayacak büyüklükte olmasını istiyorsanız, fit görünümü korurken çökük duran yüzünüzü dolgunlaştırabilirsiniz. Yüzünüz zayıf olduğundan ince ve uzun bir görünümde iken daha dolgulu ve göze gelir olmasını istiyorsanız uygulayabileceğiniz bazı yöntemlerle bir tek yüz bölgesinden kilo alabilirsiniz. Ameliyata gerek duymadan yalnızca yüz bölgesinden kilo aldıran bitkisel yöntemlerle sarkık cilde elveda, tombul yanaklara hoşgeldin kabul edebilirsiniz! Gündelik hayatınızda güzel duyu görünüm sizin için büyük bir ehemmiyet taşıyor iken güzel görünmek için makyaja çoğunlukla gerekseme duyabilirsiniz. Makyajınızın duruşunu bile değiştirecek yüzden kilo aldıran yöntemlerle birazcık daha geniş bir yüze haiz olabilirsiniz. Aldığınız kiloların yüz bölgesine gitmesi ya da bir tek yüzden kilo almanın etkili yöntemlerini sizlere araştırdık. Peki yüz bölgesinde kilo almak için hareket var mı? İşte dolgun bir yüze haiz olmanızı kolaylaştıracak bazı püf noktalar…

YÜZDEN KİLO ALMAK İÇİN ETKİLİ YÖNTEMLER

Sıhhat ve rejim açısından ideal vücut ölçülerine haiz olmak oldukça mühim bir mevzudur. Fazlalık kilo problemi olan kimselerin vücut tipleri kısa zamanda değişeceği için bazı güzel duyu bozulmalara niçin olabilir. Bunun için lüzumlu zayıflatıcı egzersiz hareketleri araştırılır iken sıhhatli beslenme rejimleri ile biçim korunmaya çalışılabilir. Sadece kimi zaman ne yaparsa yapılsın şahıs ne kadar yiyecek yese de istediği kiloya ulaşamaz.

Bazılarında ise kilo yalnızca belirli bölgelerde kendini gösterir. Kimileri yediği süre direk kalça bölgesini genişletebiliyor iken kimilerinin yedikleri direkt göbeğe gider. Bu benzer biçimde durumlarda kilonun yüze gitmesini isteyenlerin sayısı da oldukça fazladır. Peki yüzden kilo almak için ne yapılmalı?

YÜZDEN KİLO ALMAK İÇİN YÜZ EGZERSİZİ: BALON ŞİŞİRME

Dolgun bir yanaklara haiz olmanın yolu bilhassa de yanak şişirme hareketi ile sağlanır. Yanak şişirme hareketinde yanak kasları ve buna bağlı olan kaslarda gelişeceği için istenilen dolgunluk büyük seviyede sağlanacaktır. Yüzden kilo almak için etkili egzersiz hareketinden birisi de balon şişirmedir. Gerçek bir balonu alıp, son aşamasına kadar üfleyerek güzelce şişirin. Balon olmasa bile balon varmışcasına hayal ederek nefes verip yanakları şişirin. Günlük 5-6 kez yapacağınız bu hareket işinize yarayacaktır.

YÜZDEN KİLO ALMANIN DOĞAL FORMÜLLERİ! YÜZDEN KİLO ALDIRAN BİTKİSEL YÖNTEMLER NELER?

1. SHEA YAĞI

İçerisindeki yağ asitleri cildin elastik hususi durumunu kazanmasını sağlayarak daha dolgulu yanaklara haiz olma imkanı sağlar. Bir miktar shea yağını elinize alıp kibarca yuvarlak hareketler eşliğinde minimum 10 dakika yüzünüzde masaj yapın. 15 dakika sonrasında yüzünüzü yıkamak kaydı ile 1 hafta deneyin.

”Zayıflarken yüzün çökmemesi için ne yapılmalı?” haberi için TIKLAYIN

2. BAL TÜKETİMİ

Sıhhatli bir cilt görünümünün yanı sıra kuru cildin onarılmasında da etkili olan bal, yüksek antioksidanlar yardımıyla cildin diri ve genç görünmesini sağlar. Bunun için bir tatlı kaşığı bal ile rendeden geçirilmiş papayayı karıştırın. Karıştırdıktan sonrasında yanak bölgesinde 10 ya da 15 dakika beklemeye alın. Ilık su ile yıkadıktan sonrasında her sabah günlük olarak bu şekilde bakım yapın.

3. SÜT MASAJI

Günde 10 dakika yanaklarınıza yapacağınız süt masajı ile dolgun ve yumuşak yanaklara haiz olabilirsiniz. Sütle masaj yaptıktan sonrasında ılık su ile sudan geçirin ve günde 1-2 bardak kadar süt tüketin.

4. KARBONHİDRAT TÜKETİMİ

Pirinç, makarna ve ekmek benzer biçimde kalori kıymeti yüksek olan gıdaları tercih ederek kilo almayı kolaylaştırabilirsiniz. Sadece siz yinede ölçüyü kaçırmayın, yoksa ileriki zamanlarda aşırı kiloluluk olabilirsiniz.

Gundemtube.com haber platformu ile güncel ve yeniliklerden haberdar ol! Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *