Zerrin Özer’in ablası Tülay Özer yoğun bakıma alındı

70’li yıllara damga vuran Meşhur müzisyen Zerrin Özer’in ablası Tülay Özer, mide rahatsızlığı sebebiyle Marmaris‘teki bir hastaneye başvurmuştu.

Sanatçının sıhhat durumunda yepyeni bir gelişme yaşandı.

Uzun süredir haftada 3 gün diyalize giren Tülay Özer‘in yoğun bakıma alındığını öğrenildi.

Tülay Özer kimdir?

Tülay Özer, Nilgün, Songül ve Zerrin Özer isminde dört kız kardeşin en büyüğü olarak Erzincan’ın Kemaliye ilçesinde doğan, aslolan mesleği muhasebecilik olan sanatçı ustalaşmış müzik kariyerine 1972 senesinde başladı.

İk 45’liğini 1974’te Gel Artık – Niye Çattın Kaşlarını ismiyle çıkardı. 1975 yılı sanatçının çıkış yılı oldu ve aynı senenin başlangıcında Şehir Plak etiketiyle gösterilen İkimiz Bir Fidanız – Son Umut 45’liği ile süratli çıkış yapmış oldu. İlk kez sahne almış olduğu İzmir Fuarı’nda bu başarısı karşılığında Altın Plak Ödülü aldı. Bu senenin sonlarında çıkardığı ikinci hit eseri olan Deli Etme Beni Aşk – Niçin Ayrıldık 45’liği ile 1976 yılına da damgasını vuran Tülay Özer, bir ucu Anadolu pop akımına öteki ucu arabesk müziğe dayandırılan Esin Engin aranjeli şarkıları seslendirdi. Ağırlıklı olarak Hakkı Bulut ve Bora Ayanoğlu şeklinde bestecilerin Esin Engin aranjeli olan bu çizgideki şarkıları tekrardan yorumladı.

İlk LP’si Şehir etiketi ile 1976’da gösterildi. İkinci LP’si Seven Ağlatılmaz gene bu şirket tarafınca yayınlandığı yıl olan 1978’in sonunda, bu kez bir Sezen Aksu bestesi olan “Büklüm Büklüm” teklisini 45’lik yaparak plak listelerinin gene fakat son kez zirvesine kuruldu.

1980’li yıllara girildiğinde Tülay’ın şöhreti artık eski ihtişamını yitirirken, kız kardeşi Zerrin Özer müzik kariyerinde süratli bir yükselişe geçiyordu. Kız kardeşinin müzik piyasasına atılması için her türlü desteği veren abla Tülay Özer, Zerrin ile bir rekabete girmediği şeklinde bu desteğini sürdürdü. Senelerce çalmış olduğu Şehir Plak şirketinden ayrılan sanatçı, Yaşar Plak etiketiyle Pop-Arabesk tarzında gösterilen son LP’si Kalbimdeki Sevgili adlı albümle ummuş olduğu çıkış başarının peşinde kaldı ve müzik çalışmalarına uzun bir ara verdi.

Tülay’ın yorumculuk bağlamında son emek vermesi, 2010 senesinde kız kardeşi Zerrin Özer’in süpervizörlüğünde meydana gelen Her Devrin Devleri adlı pop türündeki tribute albümde Kıraç ile gerçekleştirdikleri düette söylediği “Kolay Vazgeçmeyi Öğrendim” adlı parça olmuştur.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *